کارت گرافیک

کارت گرافیک جز مهمی از کامپیوتر ها به شمار می آید و بهتر است که نوعی را انتخاب کنید که جنس مرغوبی داشته باشد. در غیر این صورت جالب است بدانید که قیمت یک کارت گرافیک نو، از قیمت تعمیر آن کمتر است و در صورت سوختگی بهتر است که آن را به خریداران ضایعات بفروشید.

نمودار قیمت کارت گرافیک

کارت گرافیک چیست؟

واحد های پردازش گرافیکی که به اختصار به آن GPU  که گاهی وقت ها به آن واحد پردازش بصری نیز می گویند. در واقع وظیفه های مختلفی از جمله نمایش تصویر بر روی صفحه کامپیوتر و همچنین بر روی لب تاب ها و سایر دستگاه ها بر عهده دارند.  یک کارت گرافیک از بخش های مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن ها میتواند به مدار چاپی همراه با حافظه اشاره کرد. این پردازنده ها در نهایت به یک کارت گرافیک یا جی پی یو تبدیل خواهند شد.

کارت گرافیک

در واقع کارت گرافیک به میزان بسیار زیادی حجم و اطلاعاتی که در پردازنده اصلی کامپیوتر هست را کاهش می دهد که این امر به نوبه خوبه باعث می شود که عملکرد کلی سیستم و همچنین سرعت سیستم در کامپیوتر افزایش پیدا کند. اینکه هسته مرکزی چگونه عملکردی دارد در واقع به عهده کارت گرافیک مرکزی است که به آن جی پی یو نیز گفته می شود.

شرکت های بزرگی تولیدکننده انواع کارت های گرافیک هستند. کارت گرافیک معمولا به دلایل مختلفی ممکن است که بسوزد و یا از کار بیفتد. از جمله این دلایل می توان به پاور اشاره کرد که در اغلب اوقات تغییرات ولتاژ ممکن است که باعث سوختگی آن شود. دیگر نیازی نیست که شما کارت گرافیک خود را در صورتی که جز ضایعات محسوب می شود نگه دارید و یا آن را دور بیندازید بلکه می توانید آن را با قیمت مناسبی به فروش برسانید. گروه ما خریدار انواع ضایعات کارت گرافیک است.

حافظه کارت گرافیک

از جمله عوامل مهمی که در کیفیت و عملکرد یک کارت گرافیک تاثیر گذار است می توان به حافظه های بکار رفته در آن ها اشاره کرد. اکثر کارت گرافیک های جدید ظرفیتی معادل 1 الی 12 گیگابایت دارند. بهتر است که حین خرید کارت گرافیک نکات زیر را رعایت کنید چرا که در غیر این صورت باید بدانید که کارت گرافیک شما به احتمال زیاد اگر از نوع مرغوب و خوب نباشد خواهد سوخت. اگرچه در صورت سوختگی نیز گروه ما خریدار انواع ضایعات کارت گرافیک است و جای هیچگونه نگرانی نیست.

کارت گرافیک

نکاتی که باید حین خرید کارت گرافیک به آن دقت کنید شامل موارد زیر است:

کارت گرافیک یک بخش بسیار مهم از سخت افزارهای کامپیوتر به شمار می آید و تاثیر زیادی بر  عملکرد کامپیوتر شما نیز خواهد داشت.

بر خلاف تصور غلط خیلی از افراد که میزان حافظه را ملاک اصلی برای خرید کامپیوتر و رایانه می دانند باید بدانید که عملکرد کارت گرافیک به طور کل به ظرفیت رم وابسته نیست بلکه به نوع و نسل جی پی یو واسته است. نکته ی دیگری که اغلب افراد از آن غافل هستند این است که قبل خرید کارت گرافیک باید به محل نب و همچنین قدرت منبع تغذیه نیز توجه شود چون این کارت ها معمولا اینگونه هستند که به طور مستقیم به منبع تغذیه متصل می شوند.

به طور خلاصه...

کارت گرافیک جز مهمی از کامپیوتر ها به شمار می آید و بهتر است که نوعی را انتخاب کنید که جنس مرغوبی داشته باشد. در غیر این صورت جالب است بدانید که قیمت یک کارت گرافیک نو، از قیمت تعمیر آن کمتر است و در صورت سوختگی بهتر است که آن را به خریداران ضایعات بفروشید.

 

‌برخی از خدمات اسقاط آنلاین
اگر قصد فروش عمده‌ای ضایعات باطری، ضایعات الکترونیکی، برد سوخته موبایل، بازیافت طلا و خرید عمده‌ای باطری نو را دارید کافی است فقط با ما تماس بگیرید.