مانیتور LCD

کامپیوتر های قابل حمل مانند لب تاب ها و یا کامپیوترهای پرتابل دارای نوعی نمایشگر هستند که به آن ها صفحه تخت گفته می شود. در اغلب این کامپیوترها میزان برق مصرفی عامل مهمیست که باید به آن دقت کرد چرا که کم و زیاد شدن این برق می تواند باعث سوختگی مانیتور شود.

نمودار قیمت مانیتور LCD

مانیتور

شاید یکی از اعضای اصلی یک کامپیوتر مانیتور آن باشد. مانیتور یا صفحه نمایش یکی از متداول ترین و مهم ترین دستگاه های خروجی است که اطلاعات در آن به نمایش گذاشته می شوند و همچنین دارای انواع مختلفی نیز هست. صفحه های نمایش نیز همچون صفحه های تلویزیون می توانند دارای انواع مختلفی باشند که از سری آن ها میتوان به تک رنگ و یا رنگی اشاره کرد. این اطلاعات در صفحه نمایش نشان داده می شوند شما در واقع میتوانید از این طریق از صحت آن ها اطمینان حاصل کنید. کامپیوتر های قابل حمل مانند لب تاب ها و یا کامپیوترهای پرتابل دارای نوعی نمایشگر هستند که به آن ها صفحه تخت گفته می شود. در اغلب این کامپیوترها میزان برق مصرفی عامل مهمیست که باید به آن دقت کرد چرا که کم و زیاد شدن این برق می تواند باعث سوختگی مانیتور شود. اگرچه اغلب این کامپیوتر ها در مکان هایی که دسترسی به برق امکان پذیر نیست هم کار می کنند و شما میتوانید توسط آن ها در مصرف برق صرفه جویی کنید.

مانیتور های ال سی دی

مانیتور های ال سی دی در واقع قطر کمتری دارند و لامپ تصویر نیز در آن ها حذف شده است. این مانیتور ها تحت عنوان کریستال مایع نیز شناخته می شوند چرا که اصل ساختار آن ها از کنار هم چیدن سلول های کریستال مایع تشکیل می شود. اگر از زاویه مستقیم به این مانیتورها نگاه کنید بدون شک خواهید یافت که میتوانید تصویر را به خوبی مشاهده کنید.

مانیتور LCD

نحوه کار کردن مانیتور

کلیه تصاویری که میبینید اعم از کاراکترهای گرافیکی، حروف، تصویر و ارقام و همچنین دیگر تصاویری که مشاهده می کنید توسط واحد های کوچکی تحت عنوان پیکسل ساخته می شود. کیفیت تصاویر و سایر نکات در واقع به همین پیکسل بستگی دارد. شاید جالب باشد بدانید که کیفیت تصویر علاوه بر فاکتوری که ذکر شد، به طراحی قطعات الکترونیک و در درجه دوم به اندازه و تراکم نقاط، که در اصطلاح به آن رزولوشن گفته می شود نیز در کیفیت یک تصویر نقش دارند. همچنین کلیه کاراکتر هایی که در کیفیت یک صفحه نمایش اثر می گذارند در یک محدوده معین تعریف می شوند که در اصطلاح رایج ماتریس کاراکتر نام دارند.

مانیتور ها دارای انواع مختلفی هستند که از سری آن ها میتوان به سه مورد زیر که دسته بندی اصلی به شمار می آیند اشاره کرد:

- مانیتور های لامپ تصویری یا CRT

2- مانیتور های LCD

3- مانیتور های LED

مانیتور سوخته؛ ضایعات مانیتور

شاید شما هم جز آن دسته کسانی باشید که نمیدانید مانیتور شما سوخته و یا هنوز قابل استفاده است. بهتر است که در قدم اول بررسی کنید که آیا چراغ مانیتور روشن می شود یا خیر. اگر روشن شد و تصویری روی اسکرین وجود نداشت احتمالا باید منتظر مرحله بعدی باشید. اما اگر چراغ پاور روشن نمی شود به احتمال بسیار زیاد مشکل از منبع تغذیه است و شاید هم یکی از خازن ها دچار مشکل شده باشد.

نکته ای ک اینجا قابل به ذکر است این است که مانیتور سوخته و برد آن جز ضایعات محسوب می شود و شما میتوانید آن ها را به فروش برسانید. توصیه ما به شما این است که به علت هزینه سرسام آور تعمیر آن، به فکر خرید یک مانیتور نو یا دست دوم باشید و خرید ضایعات مانیتور خود را به ما بسپارید!

‌برخی از خدمات اسقاط آنلاین
اگر قصد فروش عمده‌ای ضایعات باطری، ضایعات الکترونیکی، برد سوخته موبایل، بازیافت طلا و خرید عمده‌ای باطری نو را دارید کافی است فقط با ما تماس بگیرید.