مادربرد

مادربرد ها یکی از اجزای اصلی هر کامپیوتر به شمار می آیند. اگر مادربرد شما سوخت، می توانید آن را به ما و با بهترین قیمت ها بفروشید. مادربرد ممکن است به دلایل مختلفی بسوزد که یکی از این دلایل میتواند کم و زیاد کردن ولتاژ و سوختگی پاور باشد. ضایعات مادربرد سوخته خود را به ما بسپارید.

نمودار قیمت مادربرد

مادربرد چیست؟

مادربرد در واقع برد اصلی است که قطعات الکترونیکی روی آن نصب می شود. این برد معمولا مین برد نیز نامیده می شود. این برد ها در داخل کیس ها، لب تاب ها، گوشی های موبایل هوشمند و همچنین تمامی قطعه های دیجیتالی روی آن نصب می شوند. زمانی که شما محفظه کیس کامپیوتر را باز کنید متوجه خواهید شد که قطعات مختلفی از جمله سی پی یو، حافظه موقت، هارد دیسک ها و همچنین کارت گرافیک ها هستند. اینکه سایر کامپوننت ها را به یکدیگر  متصل کنید کاریست که نیازمند تجربه و همچنین حرفه ای بودن است. شما میتوانید تمامی این قطعات را روی یک برد به هم متصل کنید و انرژی الکتریکی مورد نظر را از طریق پاور تامین کنید. این قطعه ی مهم مادربرد است.

ضایعات مادربرد

همانطور که در عکس نیز می بینید؛ مادربرد همچون یک صفحه است که دارای تعداد بسیار زیادی خازن، ترانزیستور، مقاومت، دیود، آی سی ، و همچنین دارای تعداد بسیار زیادی ورودی های مختلف برای نصب قطعات مختلف است. این صفحه معلوم جنس سیلیسیم دارد و همچنین درصد کمی از آن نیز چوب است. بر روی مادربرد ها چندین خط به رنگهای متفاوت دیده می شود که تمامی قطعات را به هم متصل می کند و به اصطلاح به آن ها گذرگاه می گویند.

انواع مادربرد

مادربرد ها دارای انواع بسیار مختلفی دارند. یکی از مهمترین دلایلی که از این برد ها استفاده می شود راحتی آن هاست و اینکه تمامی قطعاتی که باید در یک کامپیوتر روی هم سوار شوند به راحتی با این برد ها قطعه بندی می شوند. این قطعات معمولا توسط یک کابل و یا به صورت مستقیم به برد متصل می شوند و اینگونه است که در زمان کار کردن، اطلاعات درایوها، پردازشگرها و یا سی پی یو ها در حال انتقال در این برد هستند و سپس به اسکرین می رسند. مثلا زمانی که برنامه ای را اجرا می کنیم و فایلی رو روی کامپیوتر خود ذخیره می کنید کارت های مودم شبکه، صدا، کارت گرافیک و سایرین توسط مادربرد به آن وصل می شوند. حتی زمانی که شما در حال کار با اینترنت هستید و یا موسیقی گوش می دهید و یا حتی یک برنامه ی کاری را اجرا میکند اطلاعات بین این کارت ها، برد و سی پی یو در حال انتقال است.

مین برد یا مادربرد در واثع شامل چندین چیپ و آی سی بزرگ است که این چیپ ها اطلاعات را بین پردازنده ها و سایر اجزا رد و بدل می کنند.‏ مادربرد ها اغلب دارای اجزای مختلفی هستند که کارت صدا، درگاه یو اس بی و دیگر موارد از جمله آن هاست. شما میتوانید همچنین تمامی این موارد را به صورت جداگانه خریداری و روی آن نصب کنید. مادربرد ها معمولا دربرگیرنده یک یا چندین مورد از قطعات ذکر شده هستند. شما همچنین می توانید برخی از آن ها را با توجه به نیاز خود غیرفعال کنید.

به طور خلاصه...

مادربرد ها یکی از اجزای اصلی هر کامپیوتر به شمار می آیند. اگر مادربرد شما سوخت، می توانید آن را به ما و با بهترین قیمت ها بفروشید. مادربرد ممکن است به دلایل مختلفی بسوزد که یکی از این دلایل میتواند کم و زیاد کردن ولتاژ و سوختگی پاور باشد. ضایعات مادربرد سوخته خود را به ما بسپارید.

‌برخی از خدمات اسقاط آنلاین
اگر قصد فروش عمده‌ای ضایعات باطری، ضایعات الکترونیکی، برد سوخته موبایل، بازیافت طلا و خرید عمده‌ای باطری نو را دارید کافی است فقط با ما تماس بگیرید.