رم

شاید تصور کنید که رم قطعه ای بی ارزش است، اما هرگاه که بسوزد خواهید فهمید که هزینه ی تعمیر آن از هزینه خرید بسیار بیشتر است. اگر رم شما سوخته و جز ضایعات محسوب می شود خرید آن را به ما بسپارید.

نمودار قیمت رم

رم چیست؟

یکی از اجزای اصلی کامپیوتر رم است. اما سوالی که همواره باید آن را بپرسید این است که چگونه باید رم کامپیوتر را انتخاب کنید؟

رم سوخته

رم یا Ram  که در واقع مخفف کلمه ی Random Access Memory  است به معنای حافظه ای پرسرعت است که قابلیت و توانایی نگهداری اطلاعات را دارد. همانطور که میدانید این میزان حتی در قیمت گوشی های هوشمند نیز موثر است. بدین صورت که هرچه رم گوشی بالاتر باشد به طبع قیمت آن نیز بیشتر است.

وظیفه رم چیست؟

بهتر است که ابتدا با وظایف این قطعه به عنوان یکی از اجزای اصلی کامپیوتر ها و اسمارت فون ها آشنا شدم. بسیاری از کاربران این قطعه را با فضایی که برای ذخیره سازی است اشتباه می گیرند. شاید تعبیر ساده تر از این قطعه این باشد که این مفهوم همچون کاغذهایی هستند که روی میز خود دارید، در حالی که فضای ذخیره سازی آن دسته از کاغذهایی هستند که در کشوی شما قرار دارند. هر چقدر که رم کامپیوتر شما بالاتر باشد می تواند برنامه های بیشتری را به صورت همزمان باز کند. البته هر چقدر که پایین تر باشد باز هم امکان باز کردن برنامه ها وجود دارد اما زمان بیشتری خواهد گرفت.

این قطعه در واقع یک بخش سخت افزاری است که میتوان توسط آن پردازش همزمان برنامه ها را تسهیل کنید. حال این سوال پیش میاید که  این قطعه هم جز خراب شدنی ها هست یا نه؟

در پاسخ باید بگوییم که قطعه موردنظر نیز همچون سایر بخش ها احتمال خرابی دارد. حتی ممکن است که این سوختگی به صورت هایی در اسکرین شما نیز نشان داده شود. بهترین راه این است که ضایعات رم سوخته را بفروشید. اگر کامپیوتر شما قدیمی است، این بدین معنا نیست که با تغییر رم به طور حتم این مشکل حل خواهد شد بلکه شما نیاز به تغییر سخت افزاری اساسی دارید.

اگر در شرف خرید لب تاب و یا تبلت هستید احتمالا علاقه مند هستید که میزان رم آن را انتخاب کنید. در صورتی که انتخاب این میزان با خودتان باشد بهتر است که موردی را انتخاب کنید که بالاتر است چرا که ارتقای رم کار ساده ای نیست و حتی برخی از لب تاب های امروزی نیز به گونه ای طراحی شده اند که امکان آپدیت روی آن ها و تعویض آن ها با قطعه های پرسرعت تر وجود ندارد. به همین دلیل باید هنگام خرید لب تاب به این نکته دقت کنید. به طور معمول این قطعه ها ها در اعداد زیر به بازار عرضه می شوند:

4 گیگابایت: مناسب تنها در تبلت های اقتصادی

8 گیگابایت: در لپتاپ های اقتصادی

16 گیگابایت: برای اجرای بازی های پیشرفته

32 گیگابایت: کارهای حرفه ای و اکثر بازی ها

64 گیگابایت و بیشتر:  این میزان معمولا برای کامپیوترهای معمولی ساخته نمی شود بلکه بیشتر برای افرادی است که از لب تاب خود استفاده های حرفه ای میکنند.

در نهایت...

شاید تصور کنید که این قطعه ای بی ارزش است، اما هرگاه که بسوزد خواهید فهمید که هزینه ی تعمیر آن از هزینه خرید بسیار بیشتر است. اگر قطعه شما سوخته و جز ضایعات محسوب می شود خرید آن را به ما بسپارید.

‌برخی از خدمات اسقاط آنلاین
اگر قصد فروش عمده‌ای ضایعات باطری، ضایعات الکترونیکی، برد سوخته موبایل، بازیافت طلا و خرید عمده‌ای باطری نو را دارید کافی است فقط با ما تماس بگیرید.