برد موبایل خالص

شاید تصور کنید که برد موبایل به دلیل ساختار خاصی که دارد هیچگاه خراب نمی شود اما جالب است بدانید که این برد ها به دلیل حساسیت بالا معمولا با تغییرات ولتاژ ممکن است که بسوزند. اگر شما هم برد سوخته و غیرقابل استفاده دارید می توانید با قیمتی مناسب آن را به گروه خرید ضایعات ما بفروشید!

نمودار قیمت برد موبایل خالص

آشنایی با قطعات موبایل

شاید برای شما هم سوال باشد که یک موبایل به چه صورت کار میکند؟ یا این اسمارت فون هایی که امروزه زندگی بشریت را زیر و رو کرده اند بر چه مبنایی کار می کنند؟

در پاسخ به این سوال می توان موارد بسیاری را نام برد اما شاید مهم ترین نکته این است که از علائم الکترونیکی معمولا برای راه اندازی یک دستگاه و مدار الکترونیکی استفاده می شود. این علائم معمولا در زمان های ساخت و تست مدار استفاده می شوند و همچنین میتوانند در تعمیر آن ها نکته مهمی باشند. تمامی قطعاتی که در اسمارت فون ها مشاهده می کنید با نقشه خاصی روی یک مدار جاسازی شده اند که شما با استفاده از همین نقشه میتوانید یک مدار را تعمیر کنید. برای این کار بهتر است که ابتدا نقشه خوانی را بیاموزید و سپس اقدام به آشنایی یا قطعات موبایل کنید. همچنین آشنایی با ساختار فیزیکی نیز یکی از راه هاییست که بتوانید اقدام به تعمیر موبایل خود کنید. در غیر این صورت بهتر است که قطعات موبایل خود را به یکی از خریداران ضایعات موبایل بفروشید. کامپیوتر دارای یک قطعه اصلی است که روی یک برد نصب شده است. این برد نسبت به آنهایی که در کامپیوتر هستند پیچیدگی های بیشتری دارند و همچنین ساختار آن ها نیز متفاوت است.

ضابعات برد موبایل

شما هم به طور قطع می دانید که از زمانی که گوشی های هوشمند جایگزینی کوچک و قابل حمل برای کامپیوترهای همراه شده اند استفاده از آن ها نیز به مراتب بیشتر شده است. قبل از اینکه گوشی های همراه به سیستم عامل هایی نظیر اندروید و آی او اس مجهز شوند تنها استفاده مفید از آن ها برای ارسال و دریافت تماس و پیامک بود. اما هم اکنون این گوشی ها برای مصارف جایگزین نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هر گوشی همراه در واقع یک ترکیب از بخش سخت افزاری و نرم افزاریست.

برد گوشی در واقع یک ساختار متفاوت با سایر برد ها دارد و شامل قطعاتی است که تمامی سخت افزار ها بر روی آن نصب می شود. تقسیم بندی برد های موبایل به شرح زیر است:

1-      بلوک  Radio Frequency

2-      بلوک  Analog Frequency

3-      بلوک Base Band

همانطور که گفته شد برد گوشی قیمتیست که سخت افزار های مختلف روی آن نصب می شوند و از طریق آن می توانند با یکدیگر در ارتباط باشند. قطعات مختلفی که بر روی این برد ها نصب می شوند و کارکرد آن ها به شرح زیر است:

خازن : منبع تغذیه ی ولتاژ است.

سیم پیچ : وظیفه محافظت از ولتاژ را بر عهده دارد.

دیود : وظیفه تثبیت ولتاژ را برعهده دارد.

ترانزیستور : این بخش در واقع تقویت کننده ولتاژ است.

شاید تصور کنید که برد موبایل به دلیل ساختار خاصی که دارد هیچگاه خراب نمی شود اما جالب است بدانید که این برد ها به دلیل حساسیت بالا معمولا با تغییرات ولتاژ ممکن است که بسوزند. اگر شما هم برد سوخته و غیرقابل استفاده دارید می توانید با قیمتی مناسب آن را به گروه خرید ضایعات ما بفروشید!

اگر قصد فروش عمده‌ای ضایعات باطری، ضایعات الکترونیکی، برد سوخته موبایل، بازیافت طلا و خرید عمده‌ای باطری نو را دارید کافی است فقط با ما تماس بگیرید.